Akiniai nuo saulės vaikams

Anksčiau daugelis žmonių manė, kad saulės spinduliai nėra tokie žalingi vaikų akims, todėl į saulės akinius žiūrėdavo daugiau kaip į stiliaus detalę, nei kaip į svarbią apsaugos nuo saulės priemonę.

Tačiau moksliniai tyrimai atskleidė, saulės spinduliai yra ypač kenksmingi vaikų akims, todėl saulės akiniai yra svarbi jų apsaugos dalis. Vaikų akys itin jautrios ultravioletiniams spinduliams, nes akies lęšiukas į tinklainę praleidžia daugiau UV spindulių ir trumpų bangų matomos šviesos. Manoma, kad UV spinduliai turi įtakos vėliau pasireiškiančioms akių ligoms, ypač, jei vaikystėje daug laiko buvo praleidžiama saulėje.

Gydytojai-oftalmologai teigia, kad nuo kenksmingų saulės spindulių akis būtina pradėti saugoti kuo anksčiau, taip ne tik užtikrinsite gerą vaikų regėjimą, bet ir ugdysite įprotį rūpintis akimis.

Pasirinkę kokybiškus saulės akinius, jūs pasirūpinsite kokybišku ir geru vaiko regėjimu. Mūsų optikos salonuose rasite tik aukštos kokybės saulės akinius, kurie ne tik apsaugos nuo kenksmingų UV spindulių, bet ir užtikrins puikų vaiko matymą bei komfortą.

Mūsų optikos salonuose rasite saulės akinius, kurie yra specialiai sukurti atsižvelgiant į vaikų poreikius. Jie yra lengvi, patvarūs ir patogūs dėvėti. Be to, jie turi specialius lęšius, kurie sumažina akių nuovargį ir blokuoja kenksmingus UV spindulius, kurie gali pakenkti regėjimui.

Vaikai yra labai aktyvūs ir dažnai nori judėti, dūkti, bėgioti, todėl svarbu pasirinkti patvarius ir tvirtus saulės akinius, kurie gerai laikysis ant vaiko veido ir nenuslys nuo jo net ir esant intensyviam judėjimui. Atkreipkite dėmesį į akinių lęšius. Jie taip pat turi būti pagaminti iš tvirtos ir nedūžtančios medžiagos. Rekomenduojama naudoti lengvą plastiką, tokį kaip polikarbonatas. Polikarbonatas yra atsparus smūgiams ir labai tvirtas, todėl yra tinkamas vaikams.

Atkreipkite dėmesį į akinių lęšių dydį ir formą.

Per maži akinių lęšiai negali apgaubti visos akies ir apsaugoti nuo šoninių atspindžių. Tokiu atveju, saulės spinduliai gali patekti į akis iš visų krypčių. Rinkitės saulės akinius, kurie apgaubia visą akį ir užtikrina apsaugą nuo šoninių atspindžių.

Dauguma vaikų mėgsta įdomius ir ryškius akinius, kurie atspindi jų asmenybę ir pomėgius. Akiniai nuo saulės vaikams gali būti įvairių formų ir spalvų, pvz., metaliniai, plastikiniai ar šiek tiek lankstūs akiniai. Kai kuriuose modeliuose gali būti ir smulkūs papuošimai, pvz., pieštukai, guminės figūros ar piešiniai, kurie dar labiau patraukia vaikų dėmesį. Svarbu, kad vaikams patiktų saulės akinių spalva ir dizainas, tam kad jie norėtų juos dėvėti.

VISION EXPRESS regėjimo ekspertai parengė kelis patarimus, kaip nesunkiai ir teisingai išsirinkti saulės akinius vaikams.

  •  Rūpinkitės vaiko regėjimu, pirkite kokybiškus saulės akinius optikos salonuose.
  •  Rinkitės aukštos kokybės akinius, kuriuose yra UV spindulių filtravimo sistema, tam kad būtų užtikrinta maksimali apsauga nuo žalingų spindulių.
  •  Atkreipkite dėmesį, ar yra UV (A) ir UV (B) ženklinimas. Tokie akiniai gali sulaikyti ne mažiau kaip 95 % spindulių.
  •  Stebėkite, ar ant akinių rėmelio yra CE simbolis. Jis reiškia, kad akiniai sertifikuoti Europos Sąjungoje.
  •  Atkreipkite dėmesį, iš kokios medžiagos pagaminti lęšiai bei akinių rėmeliai. Rinkitės kokybiškus ir patvarius akinius tam, kad jie tarnautų kuo ilgiau bei būtų saugūs jūsų vaikams.
  • Nepamirškite atsižvelgti į vaiko amžių, kai renkatės saulės akinius. Skirtingi akiniai gali būti pritaikyti skirtingiems amžiaus grupėms. 
  •  Kaip ir korekciniai akiniai, taip ir saulės akiniai yra pritaikomi pagal individualius poreikius – prireikus mūsų specialistai gali akinius pagaminti su reikiamomis dioptrijomis.

VISION EXPRESS optikos salonuose rasite kokybiškus saulės akinius su 100% UV apsauga, taip pat mūsų optikos salone gausu aksesuarų, kurie padės vaikui nepamesti akinių bei netrukdys aktyviam judėjimui.