vision express

Regėjimo patikrinimas

VISION EXPRESS itin didelį dėmesį skiria profesionaliam Jūsų regėjimo patikrinimui. Optikoje dirba ilgametę patirtį šioje srityje turintys gydytojai-oftalmologai, turintys specialius išsilavinimus, tobulinantys savo įgūdžius įvairiuose mokymuose bei seminaruose. VISION EXPRESS gydytojai-oftalmologai ne tik patikrins regėjimą bei nustatys akių ligas, bet ir pagal gautus rezultatus rekomenduos geriausią korekcijos būdą, atsižvelgiant į Jūsų pomėgius bei gyvenimo būdą.

 Registruotis regėjimo patikrinimui      

Etapai, kaip atliekamas išsamus regėjimo patikrinimas:

 • gydytojas-oftalmologas išsiaiškina, kokie yra Jūsų nusiskundimai ir poreikiai;
 • autorefraktometru tikrinama akies laužiamoji galia. Šio tyrimo metu nustatoma akies refrakcijos yda;
 • profesionalia aparatūra patikrinamas regėjimo aštrumas žiūrint į tolį ir iš arti;
 • esant poreikiui, parenkama regėjimo korekcija foropteriu ar bandomųjų stiklų rėmeliu;
 • pupilometru nustatomas atstumas tarp vyzdžių centrų.

Visos procedūros būtinos dėl kiekvieno žmogaus individualių poreikių, atsižvelgiant į savijautą, regėjimo aštrumą ir regos tikrinimo metu gautus rezultatus.

Kompensacija gydytojo oftalmologo konsultacijai

UAB VISION EXPRESS yra pasirašiusi sutartį su ligonių kasa, todėl mūsų optikos salonuose apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu gali pasinaudoti kompensacija šioms gydytojo oftalmologo paslaugoms Teritorinių ligonių kasų nustatyta tvarka:

 • Oftalmologo konsultacija suaugusiems ar vaikams;
 • Oftalmologo konsultacija suaugusiems ar vaikams (profilaktinis sveikatos patikrinimas);
 • Oftalmologo konsultacija suaugusiems (ilgalaikis stebėjimas);
 • Oftalmologo konsultacija suaugusiems (kai atliekama ekscizija ir (ar) ektomija, ir (ar) rafija, ir (ar) rezekcija, ir (ar) tomija, ir (ar) biopsija, ir (ar) drenavimas, ir (ar) incizija, ir (ar) ligacija, ir (ar) akių tyrimas ultragarsu, ir (ar) refrakcijos nustatymas cikloplegijoje ir parenkami akiniai, ir (ar) optinės koherentinės tomografijos tyrimas, ir (ar) elektroretinografijos tyrimas);
 • Oftalmologo konsultacija vaikams (kai atliekama ekscizija ir (ar) ektomija, ir (ar) rafija, ir (ar) rezekcija, ir (ar) tomija, ir (ar) biopsija, ir (ar) drenavimas, ir (ar) incizija, ir (ar) ligacija, ir (ar) akių tyrimas ultragarsu, ir (ar) refrakcijos nustatymas cikloplegijoje ir parenkami akiniai, ir (ar) optinės koherentinės tomografijos tyrimas).

Kaip pasinaudoti kompensacija oftalmologo paslaugoms?

Visi suaugusieji ir vaikai, apdrausti privalomuoju sveikatos draudimu, turi teisę į kompensaciją gydytojo oftalmologo paslaugoms įsigyti. Norint pasinaudoti šia teise, pirmiausia reikia užsiregistruoti vizitui pas šeimos gydytoją, kuris įvertins regėjimo būklę ir, jei reikia, išrašys siuntimą gydytojo oftalmologo konsultacijai. Registracija Teritorinių ligonių kasų kompensuojamoms oftalmologo paslaugoms vykdoma tik per E-sveikatos sistemą, prisijungus prie asmeninės paskyros.

Dėmesio! Gydytojo oftalmologo konsultacijų, kompensuojamų Teritorinių ligonių kasų nustatyta tvarka, kiekis yra ribotas ir yra pateikiamas tik E-sveikatos sistemoje. 

 

VISION EXPRESS optikos salonuose teikiamos paslaugos:

Išsami konsultacija suaugusiems – pilnas akių būklės tyrimas, korekcijos skyrimas, pažymos išrašymas

Ilgametę patirtį turintis medicinos mokslų daktaras ar gydytojas oftalmologas konsultacijos metu atliks profilaktinį regėjimo patikrinimą, pateiks išsamią informaciją apie paciento akių būklę, individualiai rekomenduos tinkamą regėjimo korekcijos priemonę, konsultuos dėl įvairių regėjimo problemų, suteiks neatidėliotiną pagalbą, pateiks rekomendacijas geresniam regėjimui užtikrinti. Pilno akių būklės tyrimo metu regėjimo ekspertas ne tik diagnozuos tokias akių ligas kaip trumparegystė, toliaregystė,  astigmatizmas, glaukoma, katarakta, akių uždegimas, konjunktyvitas, miežis, tinklainės ligos ir kt., bet ir paskirs tinkamiausią gydymą ir / ar profilaktikos būdus ir priemones.

Išsamios konsultacijos suaugusiems metu bus atlikta:

 • Pilnas akių būklės tyrimas, refrakcijos nustatymas autorefraktometru;
 • Tolimesnė išsami regėjimo patikra korekcinių akinių arba kontaktinių lęšių parinkimui;
 • Akių dugno tyrimas dėl galimų pakitimų;
 • Akių spaudimo matavimas (tyrimas profilaktiškai rekomenduojamas vyresniems nei 40 metų žmonėms dėl glaukomos);
 • Tyrimas dėl sausų akių sindromo (įvertinami ragenos paviršiaus pažeidimai, daroma ašarų plėvelės trūkumų diagnostika, Meibono liaukų vientisumo ir funkcionalumo vertinimas);
 • Širmerio testas (ašarų sekrecijos tyrimas), kurio metu nustatomas akių sausumo lygis;
 • Spalvų jutimo tikrinimas;
 • Tyrimo metu gautų rezultatų pristatymas, aptarimas, tinkamiausios korekcijos ir kitos rekomendacijos;
 • Esant pageidavimui, akių gydytojas išrašys pažymą.

Paslaugos kaina skiriasi, priklausomai nuo regėjimo eksperto mokslinio laipsnio:
Medicinos mokslų daktaras  70 €
Gydytojas oftalmologas   55-70 €

Registruojantis šiai paslaugai, būtina pasirinkti „Medicinos mokslų daktaro konsultacija suaugusiems“ arba „Oftalmologo konsultacija suaugusiems“.

Išsami konsultacija vaikams iki 18 metų – pilnas akių būklės tyrimas, korekcijos skyrimas, pažymos išrašymas

Ilgametę patirtį turintis medicinos mokslų daktaras ar gydytojas oftalmologas konsultacijos metu atliks profilaktinį regėjimo patikrinimą, pateiks išsamią informaciją apie vaiko akių būklę, individualiai rekomenduos tinkamą regėjimo korekcijos priemonę, konsultuos dėl įvairių regėjimo problemų, suteiks neatidėliotiną pagalbą, pateiks rekomendacijas geresniam regėjimui užtikrinti. Pilno akių būklės tyrimo metu regėjimo ekspertas ne tik diagnozuos tokias akių ligas kaip trumparegystė, toliaregystė,  astigmatizmas ir kt., bet ir paskirs tinkamiausią gydymą ir / ar profilaktikos būdus ir priemones. Siekiant pašalinti akomodaciją ir akių nuovargį, vaikams iki 12 metų (kai kuriais atvejais ir vyresniems) bus plečiami akių vyzdžiai.

Išsamios konsultacijos vaikams metu bus atlikta:

 • Pilnas akių būklės tyrimas ir regėjimo patikrinimas vaikams (akomodacijos ir akių nuovargio pašalinimui vaikams iki 12 metų bus plečiami akių vyzdžiai);
 • Žvairumo kampo, stereo matymo ir abiakio matymo laipsnio nustatymas;
 • Tolimesnė išsami regėjimo patikra korekcinių akinių arba kontaktinių lęšių parinkimui;
 • Tyrimo metu gautų rezultatų pristatymas, aptarimas, tinkamiausios korekcijos ir kitos rekomendacijos;
 • Esant pageidavimui, akių gydytojas išrašys pažymą.

Paslaugos kaina:
Medicinos mokslų daktaras   55 -70 €
Gydytojas oftalmologas   55-70 €

Dėmesio! Vaikų regėjimą tikrina tik specializuoti ekspertai, todėl registruojantis konsultacijai, būtina pasirinkti paslaugą „Medicinos mokslų daktaro konsultacija vaikams“ arba „Oftalmologo konsultacija vaikams“.

Regėjimo patikrinimas, akinių ir/ar kontaktinių lęšių parinkimas, ašarų tyrimas ir analizė

Regėjimo patikrinimo metu asmenims, vyresniems nei 18 metų, kompiuteriu (autorefraktometru) bus atliekamas regėjimo aštrumo tyrimas, kurio metu nustatomi tokie regos sutrikimai kaip trumparegystė, toliaregystė, astigmatizmas. Konsultacijos metu taip pat bus atliktas ašarų plėvelės tyrimas. Regėjimo ekspertas įvertins ašarų lipidų apsauginį sluoksnį, Meibomo liaukos būklę – kitaip tariant, įvertins akių sausumo lygį. Priklausomai nuo regėjimo aštrumo ir ašarų plėvelės tyrimų metu gautų rezultatų, regėjimo specialistas individualiai rekomenduos tinkamiausią regėjimo korekcijos priemonę, konsultuos, kaip sumažinti akių sausumą ir su tuo susijusius nepatogumus.

Akinių ar kontaktinių lęšių parinkimo, ašarų tyrimo ir analizės paslaugą suaugusiems sudaro:

 • Refrakcijos nustatymas autorefraktometru;
 • Tolimesnė išsami regėjimo patikra korekcinių akinių arba kontaktinių lęšių parinkimui;
 • Tinkamiausios korekcijos rekomendacija;
 • Lęšių gaubtumo (bazinės kreivės) parinkimas kontaktinių lęšių pirkėjams. Pagal ragenos duomenis ir atsižvelgus į asmeninius kliento poreikius bei akių būklę, rekomenduojami tinkamiausi kontaktiniai lęšiai ir jų priežiūros priemonės;
 • Ašarų plėvelės tyrimas;
 • Tyrimo metu gautų rezultatų pristatymas, aptarimas ir rekomendacijos.

Paslaugos kaina skiriasi, priklausomai nuo regėjimo eksperto mokslinio laipsnio:
Medicinos mokslų daktaras   30 €
Gydytojas oftalmologas   20 €
Optometrininkas   20 €
Nurodytos kainos galioja perkant korekcinius akinius ir/ar kontaktinius lęšius.

Registruojantis šiai paslaugai, būtina pasirinkti „Medicinos mokslų daktaro konsultacija suaugusiems“, „Oftalmologo konsultacija suaugusiems“ arba „Optometrininko konsultacija suaugusiems“.

Regėjimo patikrinimas, perkant akinius ir/ar kontaktinius lęšius

Regėjimo patikrinimo metu asmenims, vyresniems nei 18 metų, kompiuteriu (autorefraktometru) bus atliekamas regėjimo aštrumo tyrimas, kurio metu nustatomi tokie regos sutrikimai kaip trumparegystė, toliaregystė, astigmatizmas. Regėjimo ekspertai individualiai rekomenduos tinkamiausią regėjimo korekcijos priemonę, konsultuos, kaip padėti akims ir užtikrinti geresnę jų būklę.

Regėjimo patikrinimo paslaugą suaugusiems sudaro:

 • Refrakcijos nustatymas autorefraktometru;
 • Tolimesnė išsami regėjimo patikra korekcinių akinių arba kontaktinių lęšių parinkimui;
 • Tinkamiausios korekcijos rekomendacija;
 • Lęšių gaubtumo (bazinės kreivės) parinkimas kontaktinių lęšių pirkėjams. Pagal ragenos duomenis ir atsižvelgus į asmeninius kliento poreikius bei akių būklę, rekomenduojami tinkamiausi kontaktiniai lęšiai ir jų priežiūros priemonės.

Paslaugos kaina skiriasi, priklausomai nuo regėjimo eksperto mokslinio laipsnio:
Medicinos mokslų daktaras   25 €
Gydytojas oftalmologas   15 €
Optometrininkas   15 €

Paslaugos kaina, neperkant akinių ir/ar kontaktinių lęšių   40 €

Registruojantis šiai paslaugai, būtina pasirinkti „Medicinos mokslų daktaro konsultacija suaugusiems“, „Oftalmologo konsultacija suaugusiems“ arba „Optometrininko konsultacija suaugusiems“.

 Registruotis regėjimo patikrinimui