Nemokamas klausos patikrinimas
Jei pastebėjote klausos sutrikimą, rekomenduojame nedelsti ir kuo skubiau kreiptis į klausos specialistus. Atlikę nesudėtingą ir visiškai neskausmingą klausos testą, klausos ekspertai įvertins klausos praradimo tipą, priežastį ir laipsnį bei rekomenduos tinkamiausią priemonę, padėsiančią kokybiškai girdėti.
Klausos patikrinimas – nesudėtingas ir visiškai neskausmingas procesas:
- Konsultacijos pradžioje specialistas išsiaiškins Jūsų nusiskundimus ir lūkesčius. Rekomenduojame iš anksto pasiruošti ir užpildyti specialų klausimyną, padėsiantį geriau įvertinti Jūsų patiriamus nepatogumus bei keliamus lūkesčius.
- Aptarus Jūsų poreikius bei lūkesčius, klausos specialistas įvertins fizinę ausies būklę, t.y. otoskopo pagalba apžiūrės ausies kanalą ir būgnelį.
- Vėliau Jums bus atliktas klausos patikros testas. Tai nesudėtingas ir visiškai neskausmingas tyrimas, kurio metu Jūs klausysite audiometro perduodamų garsų ir išgirdus garsą, turėsite paspausti mygtuką. Šis testas padės įvertinti Jūsų klausos sveikatos būklę.
- Nustačius klausos slenksčius, klausos praradimo laipsnį ir klausos sistemos būklę, specialistas pristatys rezultatus ir parinks tinkamiausią klausos aparato tipą.
- Klausos specialistas sureguliuos ir sukonfigūruos klausos aparatą pagal Jūsų poreikius, įdės jį į ausį ir patikrins, ar tinkamai veikia.
- Mūsų specialistai yra pasiruošę nuolat palaikyti ryšį su Jumis ir/ar Jūsų artimaisiais, konsultuoti bei patarti, kaip tinkamai naudoti klausos aparatą bei jį prižiūrėti.
Registruotis nemokamam klausos patikrinimui
(Norėdami užsiregistruoti nemokamam klausos patikrinimui pasirinkite paslaugą Pirminis klausos patikrinimas suaugusiems)
Kaip pasiruošti klausos patikrinimo testui?
Klausos patikrinimas yra gana paprasta procedūra. Tačiau norint tinkamai pasiruošti ir gauti tikslius tyrimo duomenis, reikia iš anksto atlikti keletą žingsnių:
Konsultacijos metu įvardinkite vartojamus vaistus ir pagrindines ligas, kuriomis sergate ar sirgote.
Prieš apžiūrėdamas ausis, klausos specialistas pasidomės Jūsų ligos istorija. Kai kurios ligos (pvz.: ausų infekcija) gali neigiamai paveikti Jūsų gebėjimą girdėti, tad specialistas turi tai žinoti. Be to, kai kurie vaistai gali sukelti neurosensorinį klausos praradimą, tad sudarykite visų vartojamų vaistų ir papildų sąrašą.
Į konsultaciją ateikite kartu su šeimos nariu ar draugu.
Jie turi unikalų supratimą apie Jūsų gebėjimą girdėti, nes su Jumis bendrauja reguliariai. Nors Jums gali atrodyti, kad neturite didelių problemų bendraudami su kitais, artimųjų ar draugų patirtis gali būti priešinga. Be to, jei nerimaujate ar jaučiate įtampą dėl klausos patikrinimo, draugiškas veidas ir balsas nuramins bei padrąsins.
Tinkamai išvalykite ausis.
Likus bent 2 dienoms iki būsimo klausos patikrinimo, išvalykite ausis nuo sieros. Nenaudokite ausų krapštukų ar kitų smulkių priemonių – taip tik galite pakenkti ausims. Rekomenduojame šilta šluoste švelniai išvalyti išorinę ausies dalį.
Venkite garsių garsų.
Gerai žinoma, kad nuolatinis stiprus triukšmas gali pakenkti klausai. Neseniai patirtas stiprus triukšmas gali įtakoti netikslius klausos tyrimo rezultatus, tad maždaug 12 valandų prieš klausos patikrinimą venkite garsesnio nei dulkių siurblio triukšmo.
Pasisaugokite ir nesusirkite.
Alergija, peršalimas ar ausų infekcija gali sukelti skysčių atsiradimą ausyje, o tai lems netikslius klausos tyrimo rezultatus. Jeigu peršalote, ištiko alergijos priepuolis, ausų ar sinusų infekcija, susisiekite su klausos specialistu, kuris perkels Jūsų vizitą kitai dienai.