vision express

Kaip išsirinkti akinius?

Nusprendus įsigyti akinių rėmelius ir pamačius itin didelį jų pasirinkimą optikos salone, dažnam kyla klausimas: „O kas tinka man? Ir kaip išsirinkti iš tokios gausos?“.

Pagrindinis akinių parinkimo patarimas - pasitikėkite optikoje dirbančiais specialistais. Darbas optikoje reikalauja ypatingai daug specifinių žinių ir praktikos, nes darbuotojai turi ne tik mokėti „perskaityti ir suprasti“ akinių receptą, žinoti esmines akinių rėmelių parinkimo taisykles, bet ir apjungti visa tai į visumą ir numatyti būsimą akinių modelį: ne visi akinių rėmeliai yra tinkami užsakant specialiuosius lęšius, galiausiai, ne visi lęšiai tiks konkrečiam žmogui, nes galbūt tam tikras atspalvis išryškins paakius ar raukšleles, ko galima būtų išvengti. Tad pasitikėkite optikoje dirbančiais specialistais, atvirai papasakokite, ko norėtumėte ir ko ne, ko tikitės, kur ir kaip dažnai nešiosite akinius – kuo daugiau informacijos pateiksite, tuo lengviau ir greičiau mūsų specialistai galės Jums patarti ir pasiūlyti tinkamiausius modelius.

Esminės akinių parinkimo taisyklės:

 • akinių rėmelis turi atitikti veido plotį. Rėmelio dydis turėtų būti proporcingas veidui: per didelis sukels optinį iškraipymą, per mažas rėmelis apribos periferinį matymą;
 • yra tik du Jūsų veido ir akinių sąlyčio taškai: nosis ir ausys;
 • antakiai turi būti aukščiau nei rėmelio viršutinė dalis, rėmelis neturėtų liesti skruostų. Turint storus ir tamsius antakius, labiausiai tinka lengvi ir ploni metaliniai rėmai, o prie plonų ir šviesių antakių geriausiai žiūrėsis storesni, dekoruoti rėmeliai;
 • rėmelio forma turėtų kontrastuoti su veido forma;
 • rėmelis neturėtų būti per daug įtemptas, spausti nosį ir palikti ant jo žymių. Geriau rinktis tokius rėmelius, kurių nosies atramėlės yra minkštos ir paslankios, t.y. silikoninės. Be to, akiniai neturėtų nuslysti nuo nosies;
 • jokiu būdu rėmelių kojelės neturi spausti smilkinių ar galvos srities už ausų. Kadangi daugumos rėmelių kojelės yra reguliuojamos, esant reikalui, paprašykite konsultantų, kad tinkamai pakoreguotų - turi būti patogu ir maksimaliai komfortabilu;
 • šiltam veido atspalvio tonui rekomenduojame auksinės, bronzos ar rožinio aukso spalvos rėmelius, tuo tarpu šalto tono veidui labiau tiks sidabro ar juodo sidabro akinių rėmelis. Veidui, pasižyminčiu neutraliu atspalvio tonu, tiks tiek šilti, tiek šalti atspalviai;
 • jeigu Jūsų akys žalios, atkreipkite dėmesį į violetinės, oranžinės, žalios ar tamsiai raudonos spalvos rėmelius. Rudų akių savininkams labiausiai turėtų tikti kavos, raudonos, juodai raudonos ir violetinės spalvos rėmeliai, o turint mėlynas ar pilkas akis, rekomenduojame pirmenybę teikti tamsiai mėlynos, rudos ir plieno spalvos rėmeliams;
 • plonos kojelės be dekoracijų trumpą veidą daro ilgesniu. Iš kitos pusės, jeigu Jūsų veidas ilgesnis (ypač ovalo ar trikampio formos), plačios akinių kojelės su dekoracijomis bei spalvos kontrastas bus geras pasirinkimas;
 • jeigu Jūsų paakiai tamsūs, pilnas vidutinio storumo rėmelis suteiks šviesumo pojūtį. Venkite berėmių, valo tipo ar labai storų ir didelių, juodų rėmelių;
 • norint atrodyti šiek tiek jauniau, pabandykite rėmelius kiek pakeltu viršutiniu kampu – tai gali būti „katės akių“ ar kitos modernios formos modeliai. Venkite formų, kurios lyg temptų veidą žemyn, taip tik išryškės raukšlės;
 • svarbiausia - su akiniais turite jaustis patogiai ir gerai. Jeigu sunku išsirinkti iš kelių variantų, atmetimo būdu rinkite, su kuriais akiniais Jūs jaučiatės geriausiai.

VISION EXPRESS akinių ekspertai pristato pagrindines akinių parinkimo taisykles:

Akiniai pagal veido formą

Trikampė veido forma

Trikampis veidas pamažu platėja nuo kaktos iki smakro, todėl tokios veido formos vyrams ir moterims rekomenduojame rinktis simetriškai ovalius, berėmius ar kvadrato formos rėmelius su apvaliais kraštais, kurie puikiai pakoreguos veido proporcijas. Pasimatuokite modelius, kurių rėmeliai yra masyvūs, ryškių spalvų arba nestandartinių formų –  tokiu būdu paryškinsite viršutinę veido dalį. Venkite drugelio formos rėmelių, jie nesukurs taisyklingų veido proporcijų. 

Apvali veido forma

Apvalus veidas išsiskiria tuo, kad jo aukštis ir plotis yra beveik vienodi, ryškiausias bruožas – pilnesni žandai. Renkantis akinius, atkreipkite dėmesį į ovalius ar stačiakampio formos rėmelius, kurie ne tik vizualiai prailgins veidą, bet ir atitrauks dėmesį nuo veido apvalumo. Moterims „katės akių“ formos rėmelis šiame kontekste atrodys puikiai, o vyrams rekomenduojame stačiakampius ar kvadratinius akinių rėmelius ar saulės akinius.

Kvadratinė veido forma

Vyrams, turintiems kvadratinės formos veidą, rekomenduojame rinktis ovalius arba apvalius akinius - jie sušvelnins smakro liniją ir paryškins akis. O moterims, norint vizualiai sumažinti apatinio žandikaulio masyvumą, siūlome ne tik apvalius ir ovalius, bet ir „katės akių“ formos rėmelius. Atkreipkite dėmesį ir į modelius su dekoruotais kampais - tai pridės veidui dailumo ir minkštumo, sušvelnins veido kampuotumą bei vizualiai jį pailgins.

Ovali veido forma

Šios veido formos žmonėms labai pasisekė, nes ji laikoma idealia – tai reiškia, kad beveik bet kokio tipo akinių rėmeliai jiems tiks. Galite drąsiai eksperimentuoti matuodamiesi tiek kvadratinius ar apvalius, stačiakampio ar ovalo formos akinius! 

Tai yra tik rekomendacijos, kurios gali padėti Jums atrasti tinkančius ir patinkančius akinius. Kviečiame užsukti į VISION EXPRESS pasitarti - profesionalūs konsultantai atsakys į visus Jums rūpimus klausimus ir, turėdami ilgametę šio darbo patirtį, tikrai padės išsirinkti labiausiai Jūsų veidui tinkančius akinius. 

Akiniai vaikams. Svarbiausios akinių parinkimo taisyklės

Kas ketvirtas vaikas Lietuvoje susiduria su regėjimo problemomis, ir statistika kasmet prastėja. Tam didelės įtakos turi tai, kad vaikai ne tik mokslų, bet ir laisvalaikio metu daugiau ir daugiau laiko praleidžia prie kompiuterių, planšečių ar išmaniųjų telefonų ekranų, ir vis mažiau laiko skiria buvimui gryname ore. Intensyviai ir ilgai žiūrint į išmaniųjų įrenginių ekranus, vaikų akys smarkiai įsitempia, nuvargsta, ko pasekoje regėjimas pradeda prastėti, ir atsiranda būtinybė ieškoti regos pastiprinimo.

Pateikiame svarbiausias akinių parinkimo vaikams taisykles, kurias turėtumėte žinoti:

 1. Atsižvelkite į vaiko nuomonę. Dažnai tėvai renka akinius pagal save, bet pamiršta, kad būtent vaikui reikės juos nešioti. Parinkus nepatinkančius akinius, vaikas gali išvis atsisakyti juos nešioti, o tokiu atveju tik dar labiau pablogins savo regėjimą ir gyvenimo kokybę. Tad atsižvelkite į vaiko nuomonę ir pastebėjimus, kaip jis jaučiasi būdamas su vienais ar kitais akinių rėmeliais.
 2. Leiskite rinktis, matuotis, neskubinkite proceso. Vaikams, o ypač paaugliams, išvaizda su akiniais yra be galo svarbi, tad nusiteikite, kad akinių parinkimo procesas gali užtrukti ne valandą ir ne dieną. Vaikui reikia leisti pasimatuoti daug modelių variantų, kad jis pats pasakytų, kurie jam patinka, su kuriais patogiai jaučiasi. Svarbiausia, kad vaikas būtų patenkintas rezultatu.
 3. Rinkitės galvodami praktiškai. Kadangi vaikas daug juda, sportuoja, dažnai ne itin saugo savo daiktus, tikėtina, kad akiniai ne vieną ir ne du kartus bus numesti. Rinkdamiesi akinius, apsvarstykite iškart apie plonintus plastikinius lęšius su apsauginėmis dangomis – šie lęšiai bus ne tik atsparesni įvairiems įbrėžimams, bet ir jų dėka akiniai bus lengvesni, mažiau kris ar slinks nuo nosies. Rekomenduojame rinktis plastikinius akinių rėmelius, nes jie yra lengvesni, geriau priglunda prie veido bei ausų ir nespaudžia, be to, juos sunkiau sulaužyti nei metalinius akinių rėmelius. 
 4. Akiniai vaikui turi tikti. Rinkdami akinių rėmelį, atkreipkite dėmesį į tai, kad rėmelis turi būti proporcingas veidui, neturėtų spausti nosies ir ausų, vaikui nusišypsojus, žandai neturėtų liestis prie apatinės rėmelio dalies, o palenkus galvą – nesmukti nuo veido. Nekreipiant dėmesio į šias esmines taisykles, tikėtina, kad vaikas jaus diskomfortą ir jau po kurio laiko atsisakys nešioti akinius. Tad labai svarbu įsiklausyti į tai, kaip vaikas jaučiasi ir ką jis sako.
 5. Galvokite vienu žingsniu į priekį. Dažniausiai tuos pačius akinius vaikas nešioja vienerius ar dvejus metus, tad jam jų prireiks ne tik mokinantis, bet ir vasarą – atostogų – metu. Vaikiškų akinių gamintojai pristato vis daugiau modelių su vadinamaisiais „klipais“ – šiuolaikišku sprendimu, kai prie korekcinių akinių, dažniausiai viduje esančio magneto pagalba, lengvai pritvirtinama tamsintų lęšių detalė - priedas su apsauga nuo kenksmingų UV spindulių. Tokiu būdu vaikiški akiniai bus tiek su skaidriais, tiek su tamsintais akinių lęšiais, ir leis mėgautis kokybišku matymu net ir skaisčiausią dieną. Be to, jeigu vaikas daug laiko praleidžia prie kompiuterio ar telefono, pagalvokite apie papildomas apsaugines lęšių dangas, kurios saugotų akis nuo didesnio nuovargio ir įtampos. 
 6. Stebėkite. Akiniai, kaip ir bet kuris dažnai nešiojamas ar naudojamas daiktas, reikalauja tam tikros priežiūros. Jeigu vaikas dar pakankamai mažas, pasirūpinkite jūs, o jeigu jau didelis, periodiškai priminkite svarbiausias akinių priežiūros taisykles:
  • Akiniai turi būti švarūs. Kad matymas būtų geras ir kokybiškas, nepamirškite lęšius periodiškai valyti specialiu valymo skysčiu ir valymo servetėle, kuri pritaikyta, kad lęšiai nuo dažno valymo nesusibraižytų. 
  • Akinius visada galima koreguoti, bet tai palikite specialistams optikoje. Laikui bėgant, akiniai gali šiek tiek prasitempti arba atvirkščiai, pradėti spausti. VISION EXPRESS rasime sprendimus, kaip padėti: pašildžius rėmelį, jį visada galima patiesinti ar palenkti, esant reikalui, galima uždėti specialius kojelių antgalius, kurių dėka akiniai vaikui nesmuks.
 7. Sutaupykite. VISION EXPRESS optika būtent vaikams siūlo išskirtinį pasiūlymą, ir tai dar ne viskas! Perkant vaikiškus akinius, įsigalios speciali metinė lęšių keitimo garantija: visus metus, nesvarbu, kiek kartų keistųsi vaiko regėjimas ar dėl kitų priežasčių reikėtų keisti akinių lęšius, mes juos pakeisime, pritaikant vaikų akcijos sąlygas.  

Svarbu! Išrinkus naujus akinius vaikui, nepamirškite, kad būtina periodiškai tikrinti vaiko regėjimą. Klausykite gydytojų oftalmologų rekomendacijų ir laiku patikrinkite vaiko regėjimą. Vaikai greitai auga, keičiasi ir regėjimas bei akių būklė, todėl gali tekti akis patikrinti ir kas 3 ar 6 mėnesius – svarbu nepraleisti regos pakitimų. Jeigu Jūsų vaikas yra trumparegis, būtina prižiūrėti vaiko regėjimą kaip paskyrė gydytojas oftalmologas, kad būtų užkirstas kelias tolimesniam trumparegystės vystymuisi ir progresui.

VISION EXPRESS optikos salonuose dirba ilgametę darbo patirtį su vaikų regos sutrikimais turintys specialistai, kurie šiuolaikine ir modernia aparatūra tiksliai, kruopščiai ir atsakingai ištirs Jūsų vaiko akių būklę. Turite žinoti, kad siekiant detaliau patikrinti akis, gali tekti plėsti vyzdžius – gydytojas oftalmologas apie tokį poreikį praneš iš anksto.

Norite užregistruoti vaiką pas gydytoją oftalmologą? Greičiausias būdas tai padaryti - registruotis internetu.

 Registracija regėjimo patikrinimui      

Peržiūrėti rėmelių kolekciją