Akinių priežiūra

Akiniai, kaip ir bet koks kitas dažnai naudojamas daiktas, reikalauja tam tikros priežiūros. Jeigu laikysitės pagrindinių akinių nešiojimo ir priežiūros taisyklių, akiniai tarnaus ilgiau, o jūs galėsite mėgautis komfortišku ir kokybišku matymu.

  • Nusiimkite ir užsidėkite akinius abiem rankomis, kad neišsikreiptų rėmeliai.
  • Nusiėmus akinius, jokiu būdu nedėkite jų lęšiais į apačią, nes tokiu būdu jie gali susibraižyti.
  • Kai nenešiojate akinių, laikykite juos specialiame dėkle. Tai apsaugos juos nuo įbrėžimų, dulkių ar galimos deformacijos.
  • Akinius valykite specialiomis priežiūros priemonėmis – lęšiams valyti skirtu valikliu ir akinių valymo servetėle. Šios priemonės sukurtos taip, kad ne tik gerai ir greitai nuvalytų akinių lęšius, pašalintų riebalines dėmes ar purvą, bet ir nepakenktų lęšiams. Jeigu neturite šių priemonių po ranka, valykite švariu vandeniu, o nuvalymui ir nusausinimui naudokite mikropluošto šluostę.
  • Prisiminkite, kad akinių negalima dėvėti ant galvos, nes toks net ir trumpas nešiojimo būdas gali deformuoti rėmelį. To pasekoje akiniai išsiplės ir pradės slinkti nuo veido.
  • Kai purškiate kvepalus ar plaukų laką, būtinai nusiimkite akinius – nematomos, bet aplinkoje pasklidusios purškalo dalelės nusės ant akinių ir prilips. Ilgainiui bus beveik neįmanoma nuvalyti ir tai ne tik matysis, bet ir kenks kokybiškam matymui.
  • Nepamirškite, kad chemikalai, sūrus vanduo gali pakenkti tiek rėmeliui, tiek akinių lęšiams, tad derėtų saugoti. 
  • Būnant pajūryje, saugokite tiek korekcinius, tiek saulės akinius nuo smėlio – mažos dalelės gali subraižyti lęšius ir pridaryti daug žalos akiniams.
  • Venkite didelio tiesioginio karščio. Karštą vasaros dieną nepalikite akinių automobilyje, neikite su akiniais į pirtį ar neatidarykite karštos orkaitės durelių dėvėdami akinius.  Tiesioginis karštis gali itin pakenkti akinių lęšiams: galbūt to nepamatysite iškart, bet laikui bėgant lęšius dengiančios dangos gali pradėti aižėti ar luptis. 
  • Rekomenduojame kartą per metus atlikti profilaktinę akinių priežiūrą arba ultragarsinį akinių valymą. VISION EXPRESS pirktiems akiniams galioja speciali garantija – nemokamas akinių rėmelių taisymas visus metus: varžtelių priveržimas ar pakeitimas naujais, noselių pakeitimas, rėmelio ištiesinimas ar koregavimas, išvalymas ultragarsu, kito pobūdžio rėmelio profilaktika ir taisymas.

Jeigu jaučiate, kad akiniai šiek tiek deformavosi, slenka nuo veido ar reikia kažkokių korekcijų, kreipkitės į specialistus. Jokiu būdu nerekomenduojame net minimalių remonto darbų atlikti patiems namuose, nes galite dar labiau pakenkti akiniams. VISION EXPRESS optikos unikalumas – specializuotos laboratorijos kiekviename optikos salone, kur gali būti atlikti įvairūs akinių remonto darbai, tad kviečiame atvykti ir mes pasistengsime padėti.