Akiniai nuo saulės

Saulės akiniai yra tapę neatsiejama stiliaus detale, kuri gali būti begalės variacijų, pritaikytų prie konkrečios aprangos, stiliaus ar nuotaikos: įvairiaspalviai, įmantrių formų ir tekstūrų akiniai nuo saulės pakeičia įvaizdį ne ką prasčiau nei nauja šukuosena. Kad ir kokios formos ar dydžio saulės akiniai bebūtų, pagrindinė funkcija išlieka ta pati – apsaugoti akis nuo pavojingų ultravioletinių (UV) spindulių.

Mūsų akys pačios tik dalinai apsisaugo nuo saulės, tačiau nuo akinimo ir pavojingų UV spindulių gali apsaugoti tik kokybiški ir sertifikuoti saulės akiniai su ultravioletiniu filtru, užtikrinantys tinkamą apsaugą nuo UV spindulių. Garantuojame, kad visuose VISION EXPRESS optikos salonuose rasite tik medicininius reikalavimus atitinkančius ir nuo UV spindulių tinkamai saugančius akinius nuo saulės. Tą įrodo žymėjimai UV400, UV380, UV 100 % ar CE, kuriuos rasite ant akinių kojelės ar pakuotės.

Renkantis saulės akinius, rekomenduojame atkreipti dėmesį ir į akinių lęšių kategorijas, kurių yra keturios. Pirmai kategorijai priskiriami skaidrūs lęšiai, kurie šviesos beveik nesugeria – tokių saulės akinių nešioti nerekomenduojame būnant prie jūros ar kalnuose, nes jie akių tinkamai neapsaugos. Paskutinei – 4 – kategorijai priskiriami ypač stipriai tamsinti lęšiai, skirti specialių poreikių turintiems žmonėms. Kasdieniam nešiojimui ir akių apsaugai rekomenduojami akiniai nuo saulės su 2 arba 3 kategorijos lęšiais. Saulės akinių lęšių kategorijos žymėjimą rasite ant akinių kojelės arba visada galite pasiklausti mūsų optikos salonuose dirbančių konsultantų.

Akiniai nuo saulės žmonėms, kuriems reikalinga regėjimo korekcija

Akių apsauga nuo žalingų UV spindulių reikalinga visiems žmonėms, nesvarbu, jie mato gerai ar prasčiau. Vis dar pasitaiko manančių, kad tie, kurie nešioja korekcinius akinius, negali nešioti saulės akinių. Bet būtent korekcinių akinių nešiotojams akių apsauga nuo žalingų UV spindulių yra būtina, nes jų akys nėra sveikos, o kai kurie dar ir jaučia padidintą jautrumą šviesai.

VISION EXPRESS optikos salonuose galime pasiūlyti daug sprendimų tiems, kuriems reikalinga ne tik akių apsauga nuo saulės, bet ir korekcija:

  • Saulės akiniai su dioptrijomis yra populiariausias būdas apsaugoti akis nuo saulės, neprarandant galimybės raiškiai matyti ir komfortiškai jaustis. Tokio tipo akiniai nuo saulės yra mėgstami, nes visiškai nesvarbu, ar esate toliaregis, ar trumparegis – galime pagaminti saulės akinius su Jūsų pasirinkto tipo akinių lęšiais pagal individualius poreikius, kad regėjimas būtų ryškus ir atrodytumėte stilingai.
  • Fotochrominiai akiniai kartais yra vadinami „akiniai chameleonai“ arba „Du viename“. Tai vieneri korekciniai akiniai, kurie patalpoje bus skaidrūs, o išėjus į lauką – patamsės. Ši reakcija vyksta dėl ypatingų fotohrominių lęšių, turinčių savybę automatiškai tamsėti ir šviesėti, priklausomai nuo tiesiogiai gaunamų UV spindulių. Tokio tipo akiniai užtikrina kelis sprendimus iškart: geras bei kokybiškas matymas ir akių apsauga nuo žalingų UV spindulių. O svarbiausia – nereikia su savimi nešioti antrųjų akinių!
  • Korekciniai saulės akiniai su „klipsais“ – sprendimas tiems, kurie nori nešioti vienerius akinius tiek patalpoje, tiek lauke. „Klipsai“ yra tamsintų lęšių priedas, kuris specialiais laikikliais ar magnetu lengvai tvirtinamas prie korekcinių akinių. Mūsų optikose galite rasti tiek vaikams, tiek suaugusiems skirtų akinių su „klipsais“, kuriuos pagaminsime pagal Jūsų receptą.

Saulės akiniai vaikams

Vaikams ypač svarbu saugoti akis nuo pavojingų UV spindulių, nes jų akys yra pačios jautriausios. Saulė kai kurių vaikų akis gali netgi alergizuoti: akys prisibijo šviesos, gali parausti ar padidėti jų sekrecija, ko pasekoje vaikai nori prisimerkti ar trinti akytes. Šiais laikais saulės akinių vaikams pasiūla yra labai plati – mūsų optikose gausu kokybiškų, patvarių, minkštų akinių nuo saulės su specialiomis virvelėmis, ant kurių akiniai nuo saulės pakabinami, todėl vaikas jų nepameta. Jie nevaržo vaiko judesių, netrukdo aktyviam judėjimui, bet visada yra šalia.

O kad vaikas dar labiau pamiltų akinius nuo saulės ir norėtų juos nešioti kasdien šviečiant ryškiai saulei, siūlome gausų garsiais vaikiškais personažais puoštų modelių asortimentą, iš kurio, tikime, savo mėgiamiausius saulės akinius išsirinks kiekvienas vaikas.

Daugiau apie tai, kodėl akiniai nuo saulės vaikams yra būtini, galite skaityti čia.

Saulės akiniai vairuojant ar sportuojant

Akiniai nuo saulės būtini vairuojams, nes saulės spinduliai gali akinti, o nuo šlapio kelio ar sniego susidarantys atspindžiai gali apsunkinti matomumą. Vairuodami prisiimate didžiulę atsakomybę tiek už save ir keleivius, tiek kitus eismo dalyvius, tad matymas turi būti ryškus ir kokybiškas.

Saulės akiniai ne ką mažiau reikalingi ir žiemos sporto mėgėjams. Nepasirūpinus tinkama akių apsauga, žiemos sportas gali sukelti rimtų problemų, nes kalnuose saulės spinduliai yra kelis kartus ryškesni ir pavojingesni akims.

Tiek vairuojantiems, tiek daug laiko kalnuose ar prie vandens telkinių praleidžiantiems asmenims rekomenduojami poliarizuoti saulės akiniai. Tokio tipo akiniai nuo saulės ne tik apsaugo akis, bet ir sumažina akinančius atspindžius, pagerina vaizdo kontrastą ir paryškina natūralias spalvas.

Akiniai nuo saulės ne tik vasarą

Saulės akiniai nėra tik vasaros aksesuaras. Žiemą akiniai nuo saulės ne ką mažiau svarbūs, nes tai:

  • Akių apsauga nuo vėjo ir akių išsausėjimo. Žiemą mūsų akys patiria didelius temperatūrų pokyčius iš šiltų namų ar biurų išėjus į lauką, kai spaudžia šaltukas ar pučia stiprus vėjas. Dėl šių temperatūros skirtumų dažnam akys ima sausėti bei ašaroti. Efektyviausias būdas apsisaugoti nuo šių nemalonių pojūčių – akiniai nuo saulės, leidžiantys akies rainelei palaipsniui priprasti prie pasikeitusio apšvietimo ir temperatūros;
  • Akių apsauga nuo šviesos atspindžių. Tai ypač aktualu vairuotojams – dažnam yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai dėl stipriai šviečiančios saulės ir susidariųsių atspindžių kelyje pasidarė be galo sunku ryškiai matyti kitus kelių eismo dalyvius. Norint jaustis komfortiškai, neprisimerkti ir kokybiškai matyti, saulės akiniai yra būtini.
  • Akių apsauga nuo žalingų saulės spindulių. Nors šaltuoju metų laiku saulėtų dienų būna žymiai mažiau, saulės spindulių žala išlieka, todėl tinkama akių apsauga būtina net ir šaltą apniukusią žiemos dieną.

Šiuolaikiniais moksliniais tyrimais buvo įrodyta, kad tiesioginiai UV spinduliai stipriai veikia akies lęšiuką, rageną, tinklainę, o lėtinė ilgalaikė UV spinduliuotė gali paskatinti įvairių akies auglių formas ar suaktyvinti tam tikras akių ligas, pavyzdžiui, kataraktą. Todėl tiek vasarą, tiek žiemą būtina pasirūpinti kokybiška akių apsauga.


Nesvarbu, ar jūs matote puikiai, ar jums reikalinga regėjimo korekcija – VISION EXPRESS regėjimo ekspertai pasirengę patarti ir rekomenduoti Jums tinkamiausią akių apsaugą nuo saulės, atsižvelgus į Jūsų gyvenimo būdą, pomėgius ir individualius poreikius.