Ką daryti, jeigu klausa yra sutrikusi?

Pastebėjus požymius, kad Jūsų ar Jūsų artimojo klausa sutrikusi, svarbiausia - neišsigąsti ir nesutrikti. Klausos praradimas nėra išgydomas, tačiau šiuolaikinės medicinos dėka gali būti sugrąžintas pilnaverčio gyvenimo džiaugsmas vėl girdėti. Skaityti plačiau apie pagrindinius požymius, rodančius galimą klausos sutrikimą.

KAIP PADĖTI ASMENIUI, TURINČIAM KLAUSOS SUTRIKIMĄ?

Dažniausiai artimieji pirmi pastebi klausos sutrikimą, nes reguliariai bendrauja ir greičiau pastebi pokyčius. Turint klausos sutrikimą, rekomenduojama kreiptis į klausos specialistą, kuris įvertins klausos būklę.

Jeigu Jūsų ar Jūsų artimojo klausa susilpnėjusi, nenumokite ranka - kuo greičiau kreipsitės į specialistus, tuo lengvesnė ir paprastesnė reabilitacija lauks.
Klausos sveikatos priežiūros specialistas vizito metu, įvertinęs klausos būklę ir sutrikimo tipą, rekomenduos tinkamiausią problemos sprendimo būdą. Ką daryti esant susilpnėjusiai klausai, priklauso nuo klausos sutrikimo tipo.

Neurosensorinis klausos praradimas

Tai labiausiai paplitęs klausos praradimo tipas, kai pažeidžiami vidurinės ausies nervai ir plaukuotos ląstelės – dėl amžiaus, triukšmo ar kitų priežasčių. Daugeliu atvejų neurosensorinio klausos praradimo negalima atstatyti medicininiu ar chirurginiu būdu, tačiau naudojant klausos aparatus, galima vėl kokybiškai girdėti.

Kondukcinis klausos praradimas

Šis klausos sutrikimas paprastai atsiranda dėl išorinės ar vidinės ausies obstrukcijos arba kitaip, atsiradusios kliūties, neleidžiančios garsui patekti į vidinę ausį: galbūt dėl skysčių, navikų, ausų sieros ar net ausies formos pakitimo. Kondukcinis klausos praradimas dažnai gali būti gydomas chirurginiu būdu arba vaistais.

Mišrus klausos praradimas

Šis klausos praradimo tipas yra kaip tik tai, kaip ir skamba – neurosensorinio ir kondukcinio klausos praradimo derinys.

Klausos sutrikimo laipsniai

Klausos praradimas gali paveikti vieną arba abi ausis, todėl darosi sunku girdėti aplink sklindančius garsus.
Šis sveikatos sutrikimas gali būti lengvas, vidutinio sunkumo, sunkus arba itin sunkus.

  • Esant lengvam klausos praradimui, tikėtina, kad girdite kitus asmenis kalbant, tačiau yra sunku išgirsti švelnius garsus, ypač triukšmingose vietose. Tokį klausos praradimą dažniausiai pirmiausia pastebi šeimos nariai.
  • Jei klausos sutrikimas yra vidutinio sunkumo, Jums sudėtinga išgirsti ar suprasti, ką kiti kalba įprastu garso lygiu.
  • Jei turite sunkų klausos sutrikimą, mažai girdite, ką kiti kalba normaliu balsu, tikėtina, kad girdite tik kai kuriuos garsius garsus.
  • Esant itin sunkiam klausos praradimui, Jūs negalite išgirsti daugumos garsų, nebent jie yra labai garsūs.

KODĖL SUTRINKA KLAUSA?

Klausos sutrikimas gali kilti dėl įvairių priežasčių. Dažniausiai tai įvyksta dėl natūralaus senėjimo arba didelio triukšmo poveikio, bet yra ir kitų faktorių, lemiančių žymų klausos susilpnėjimą.

Neurosensorinis klausos sutrikimas gali būti sukeltas senėjimo, traumų, virusinių infekcijų, pūslelinės, meningito, diabeto, insulto, padidėjusios kūno temperatūros, vidinės ausies sutrikimo, nutukimo, paveldimumo, rūkymo ar hipertenzijos.
Kondukcinis klausos praradimas gali atsirasti dėl ausies kanalo arba vidurinės ausies infekcijos, dėl kurių kaupiasi skysčiai, ausies būgnelio perforacijos arba randų, sieros kaupimosi ausyse, vidurinės ausies kaulelių išnirimo, svetimkūnio ausies kanale, otosklerozės (nenormalaus kaulų augimo vidurinėje ausyje) ar auglio.

KLAUSOS PATIKRINIMAS - PIRMAS ŽINGSNIS GEROS KLAUSOS LINK.

Klausos patikrinimas – nesudėtingas ir visiškai neskausmingas procesas, galintis reikšmingai pakeisti gyvenimo būdą.
Skaityti daugiau apie klausos patikrinimą ir kaip jam pasiruošti iš anksto.

Klausos ekspertai, konsultacijos metu įvertins klausos praradimo tipą, priežastį ir laipsnį ir rekomenduos, ką daryti toliau, siekiant vėl kokybiškai ir gerai girdėti. Delsiant ir laiku nesikreipus pagalbos į specialistus, klausos sutrikimas vėliau gali būti siejamas su tokiomis problemomis, kaip depresija, nerimas, saviizoliacija, padidėjusi kritimų rizika ar net demencija. Klausa vaidina labai svarbų vaidmenį mūsų emocinei gerovei, fizinei sveikatai ir bendrai gyvenimo kokybei, tad specialistai rekomenduoja klausą profilaktiškai pasitikrinti bent kartą per 1 metus.

SUPLANUOKITE SUSITIKIMĄ

Užsiregistruokite vizitui pas klausos specialistą

PASITARKITE SU SPECIALISTU

Pasikonsultuokite su specialistu rūpimais klausimais