Sutrikusios klausos požymiai

Klausos sutrikimo simptomai yra akivaizdesni, nei manote.

Klausos sutrikimas yra lėtinis procesas, tad ne visi iš karto supranta, kad jų klausa yra suprastėjusi ir būtina kreiptis pas specialistus. Klausos praradimą sukelia daug veiksnių, tačiau dažniausiai tai įvyksta dėl natūralaus senėjimo arba didelio triukšmo poveikio. Klausa taip pat gali sutrikti ir dėl kitų priežasčių: galvos traumos, viruso ar ligos, paveldimumo, vartojamų medikamentų, rūkymo, hipertenzijos ar kitų faktorių. 

KLAUSOS SUTRIKIMO POŽYMIAI.

Klausos sutrikimas yra laipsniškas procesas, todėl labai svarbu žinoti pagrindinius klausos praradimo požymius ir atkreipti dėmesį į savo ar artimo žmogaus elgesį. O pastebėjus ar kilus įtarimui dėl klausos silpnėjimo, būtina kreiptis į klausos sveikatos priežiūros specialistą.

Dažnai prašote kitų žmonių pakartoti tai, ką sakė.
Jei pastebėsite, kad dažnai perklausiate arba Jums reikia žiūrėti į kitą asmenį, kad išgirstumėte, ką jis sako (arba skaitytumėte iš jo lūpų), Jūsų klausa gali blėsti.

Pagarsinate televizorių taip, kad kiti skundžiasi dideliu triukšmu.
Jeigu nebegalite susikalbėti su šalia esančiu asmeniu, nes televizoriaus skleidžiamas garsas yra per didelis, tai yra ženklas, kad laikas pasitikrinti klausą.

Sunku suprasti, ką kiti šneka, būnant triukšmingose vietose.
Tai vienas iš pirmųjų iššūkių, su kuriais susiduria žmonės, turintys klausos sutrikimą, nes darosi labai sunku išgirsti, ką kitas asmuo sako triukšmingoje vietoje, pavyzdžiui, restorane.

Sunku girdėti moteriškus ir/ar vaikiškus balsus.
Aukšto dažnio klausos praradimas yra labai dažnas sutrikimas, todėl galima tikėtis, kad moterų ir vaikų balsai bus sunkiai girdimi.

Jums atrodo, kad kiti tik murma.
Klasikinis klausos sutrikimą turinčių žmonių skundas yra tas, kad kiti nekalba aiškiai. Jei manote, kad žmonės murma ir yra sunkiai suprantami, tai gali būti klausos praradimo simptomas.

Kalbant telefonu, Jums sunku suprasti, ką pašnekovas sako.
Jei nuolat jaučiate, kad negirdite, kada šnekate telefonu (nesvarbu, ar naudotumėtės fiksuotojo ar mobiliojo ryšio telefonu), tai yra ženklas, kad Jūsų klausa yra sutrikusi.

Vengiate socialinių situacijų, kurios kažkada buvo malonios.
Žmonės, kurie negali lengvai įsitraukti į pokalbį ar sunkiai girdi viešose erdvėse, dažnai nusprendžia, kad lengviau atsisakyti kvietimų susitikti ir likti namuose. Bet taip neturėtų būti.

Jums spengia ausyse.
Manoma, kad spengimas ausyse yra klausos praradimo ar klausos sistemos pažeidimo simptomas. Itin dažnai klausos praradimas ir spengimas ausyse yra susiję.

Kiti asmenys Jums sako, kad turite klausos praradimą.
Jei daugiau nei vienas draugas ar šeimos narys abejoja Jūsų klausos aštrumu, jie gali būti teisūs.

Jeigu bent vienas iš aukščiau pateiktų teiginių apibūdina Jūsų gyvenimiškas situacijas, didelė tikimybė, kad Jūsų klausa yra sutrikusi. Rekomenduojame kreiptis į klausos specialistą, kuris, įvertinęs Jūsų klausos būklę, rekomenduos tinkamiausią gydymo būdą. Klausos praradimą būtina gydyti, ir geriau tai daryti kuo anksčiau – kuo ilgiau gyvensite su sutrikusia klausa, tuo ilgesnis ir sunkesnis atsigavimo kelias laukia, pradėjus gydymą. Kviečiame registruotis ar užregistruoti savo artimąjį nemokamam klausos patikrinimui - susigrąžinkite gyvenimo džiaugsmą vėl girdėti supančią aplinką!

ĮTARIATE, KAD JŪSŲ AR JŪSŲ ARTIMOJO KLAUSA GALI BŪTI SUTRIKUSI?

Klausos patikrinimas yra nesudėtingas ir neskausmingas tyrimas, kurio metu klausos sveikatos priežiūros specialistas įvertins klausos praradimo tipą bei lygį. Pagal gautus tyrimo rezultatus klausos specialistas rekomenduos, ką toliau reikėtų daryti, kad ir vėl būtų grąžintas džiaugsmas girdėti.
Plačiau skaityti apie tai, kodėl klausa sutrinka ir ką tokiu atveju daryti.

JŪS NE VIENI.

Klausos sutrikimas yra dažnas - daugiau nei 5 % suaugusiųjų visame pasaulyje skundžiasi pablogėjusia klausa. Apskaičiuota, kad iki 2050 m. daugiau nei 700 milijonų žmonių – arba 1 iš 10 žmonių – turės klausos praradimą.

Klausos sutrikimo paplitimas didėja su asmens amžiumi: tarp vyresnių nei 60 metų amžiaus daugiau nei 25 % kenčia nuo klausos praradimo.

KĄ DARYTI SUTRIKUS KLAUSAI?

Svarbiausia - neišsigąsti. Nors klausos praradimas nėra išgydomas, šiuolaikinės medicinos dėka galima ir vėl grąžinti gyvenimo džiaugsmą gerai ir kokybiškai girdint supančią aplinką.

Skaityti plačiau apie tai, ką daryti įtariant klausos sutrikimą.